100’den fazla göçmenin karıştığı arbede ülkeyi ayağa kaldırdı

Almanya’da pazar günü halka açık bir havuzda yaşanan hengame ülkenin gündemine oturdu. 100’den fazla göçmenin karıştığı arbede imajlarının ortaya çıkması sonucu birçok kişi toplumsal medyadan yansısını lisana getirdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve üç kişinin tutuklandığını duyurdu.

Almanya’nın başşehri Berlin’de yer alan Steglitz yüzme havuzunda çıkan ve en az 100 kişinin dahil olduğu hengame ülkede gündem oldu. Manzaraların ortaya çıkmasının akabinde en az 100 göçmenin karıştığı arbede toplumsal medyada yansılara neden oldu.

Polis, bugün mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada olayın bir su tabancası yüzünden çıktığı belirtilirken, durumu çözmek için bir düzine polis aracının bölgeye intikal ettiğini açıkladı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Polis tarafından aktarılan bilgiye nazaran, su tabancasıyla su savaşı yapan bireyler ortasında hengame birinci olarak kelamlı halde başlarken daha sonra ise fizikî tartışmaya döndü. Alman polisi, güvenlik çalışanı arabuluculuk yapmak için devreye girince durumun daha da kızıştığını öne sürdü.

Polis, yaşları 15 ve 21 olan üç kişinin tutuklandığını duyururken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olaya karışan kimi şahısların tedavi için hastaneye gittiği belirtilirken, 10 yaşında bir çocuğun da hengame sırasında yumruk yediği öğrenildi.

SOSYAL MEDYADAN REAKSİYONLAR YÜKSELDİ

Kavga imajlarının toplumsal medyada yayılmasının akabinde Almanlar duruma reaksiyon gösterdi. Birçok kişi Almanya’da göçmenlerin çokluğundan sıkıntı yanarken, “Kendi ülkemizde yabancı üzere hisseder olduk.” yorumunda bulundu. Bir kişi, “Çocukken çok hoş havuza giriyorduk artık her şey değişti.” yazarken, bir oburu da eski periyotlardan bir fotoğraf paylaşıp ‘Nereden nerelere geldik’ yorumu yaptı.

Bir öteki toplumsal medya kullanıcısı, misal olayların Belçika’da da yaşandığını lisana getirirken, “Belçika’da da birebir sorunu yaşıyoruz. Dinle ilgili mi yoksa yalnızca zihniyet/eğitim mi olduğundan emin değilim.” yazdı. Birçok kişi de artan göçmen nüfusuna atıfta bulunarak olaya reaksiyon gösterdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.