Abdurrahman Dilipak’tan ’15 Temmuz’ yazısı: Ülkenin darbeye gitmekte olduğunu herkes biliyordu

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit muharriri Abdurrahman Dilipak, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki cunta yapılanması tarafından gerçekleştirilen darbe teşebbüsünün yaşandığı 15 Temmuz 2016’da yaşananları değerlendirdiği bugünkü yazısında, “Birçok FETÖ’cünün ortamızda hâlâ prestijli pozisyonda olduklarını görüyoruz. Bunu da anlamak mümkün değil” dedi.

Dilipak “Aslında ülkenin darbeye gitmekte olduğunu herkes biliyordu. Öğlen vaktinde MİT’in de, TSK’nın da darbe olacağından haberleri vardı” dediği bugünkü yazısında, 15 Temmuz 2016’da yaşananları özetledi.

“Sürece ait aslında karşılığını arayan birçok soru var fakat olaylar öbür tarafta gelişiyor. İşin siyaset, media, diplomasi ve sermaye grublarından birçok kişinin üzerine hiçbir vakit gidil(e)medi. Bu işe karışan birçok kişi, o gün ve daha sonra ülkeden ayrıldı” diyen Dilipak, şu tabirleri kullandı:

“Gelinen noktada ne ABD ve ne de AB ülkeleri, NATO ülkeleri FETÖ’cüleri bize iade etmediler. Yargılamalar hâlâ devam ediyor. Bu ortada FETÖ Borsası söylentileri ile dava süreci kıymetli ölçüde sulandırıldı. Verilen kararların AİHM’den dönmesi tasası var. Bir yandan da genel aftan kelam ediliyor. Birçok FETÖ’cünün ortamızda hâlâ prestijli pozisyonda olduklarını görüyoruz. Bunu da anlamak mümkün değil