Acun Ilıcalı’dan Ozan Tufan ve transfer açıklaması

Hull City’nin lideri ve sahibi olan Acun Ilıcalı, yeni dönem öncesi Hull Daily Mail’e konuştu.

“YÜZ METRENİN SONUNDAYIZ”

Transferler için açıklama yapan Ilıcalı, “Yüz metrenin sonundayız, birtakım isimleri bitirmeye çok yakınız, kimileri için biraz daha vakte muhtaçlık var” dedi.

“6-7 SAAT TELEFONDAYIM”

Hayalini kurduğum isimlerin yüzde 90’ı bizim kadroda olacak” diyen Acun Ilıcalı, “Bu söylemesi kolay bir şey fakat günde 6-7 saatimi telefonda transfer görüşmesi yaparak geçiriyorum” diye konuştu.

OZAN TUFAN AÇIKLAMASI

Transferle ilgili farklı oyuncularla 10 defa görüşme yaptım ve şu an çok yeterli bir kadroya sahip olmaya yaklaşıyoruz” yorumunu yapan İngiliz takımının lideri, “Adama Traore, çok yeterli bir oyuncu ve ülkesi için yalnızca 3 ay evvel Afrika Uluslar Kupası’nda forma giydi. Ozan Tufan’a özel bir yer vermeliyim zira uzun yıllardır Fenerbahçe’de forma giyiyor, onu Fenerbahçe ve ulusal kadroda her şeyini verirken görmek büyük bir zevkti. Ulusal grupta 60’tan fazla defa forma giydi. Ozan Tufan, çok kaliteli bir futbolcu. O bize Allah’ın bir armağanı ve bizim için her şeyini vereceğinden eminim” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamalarını sürdüren Acun Ilıcalı, “Yeni transferlerimize kenti ve burada sahip olduğumuz sevgiyi anlattığımda, çok ikna oldular. Bana ve sözlerime inanıyorlar. Sözlerim ise Hull City’nin ne kadar uygun bir kulüp olduğu ve ne kadar fantastik taraftarlara sahip olduğu” kelamlarını sarf etti.

“YÜKSEK DÜZEYDE FORVET”

Forvet transferine değinen Ilıcalı, “İki forvetimiz olacak, biri çok yüksek düzeyde olacak lakin şimdilik söyleyebileceğim tek şey bu. Biraz vakte muhtaçlığımız var zira ekibimiz için en uygununu arıyoruz” yorumu yaptı.

Diğer durumlarda risk almak daha kolay lakin forvet konumunda risk almak istemem” kelamlarını kullanan İngiliz takımının sahibi, “Üç ay evvel de söylediğim üzere, gol atma deneyimine ve yeteneğine sahip bir forvet alacağım. Şayet yanlış karar verirseniz kolay değil, bu yüzden çok emin olmalıyız. Çok düzgün bir forvete sahip olacağımızı söyleyebilirim” diye konuştu.