Ahmet Işık Çebi’den transfer açıklaması

Sezona galibiyetle başlayan Beşiktaş’ta tıpkı vakitte transfer çalışmaları da son süratiyle devam ediyor.

Transferlerle ilgili Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, A Spor’da katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

“Transferler şimdi bitmedi”

Çebi açıklamarında, “Transferler şimdi bitmedi. Orta alanda eksiğimiz var. Josef’in ameliyatı bunu daha da gerekli hale getirdi. Kanatlarda birine gereksinimimiz var. N’Koudou’nun yanında birisinin olması gerekiyor.

Tek başına taşıması çok güç. Bir de stoper. Yerli kuralından ötürü buna çalışmak zorundayız.


“En az 4 transfer yapmak istiyoruz”

Konrad de la Fuente’nin üzerinde çalışıyoruz. Orta alanda iki tane isim var. Bir tanesi Sivas’tan Türk, ona talip olduk. Fassnacht var, en başından beri. Sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Koray gündemimizde, öbür bir isim de var gündemimizde. Orta saha için iki aday var, biri yerli. Bir de stoper. En az 4 transfer yapmak istiyoruz.


“Welinton ve N’Koudou gitmek istiyor”

Welinton ve N’Koudou gitmek istiyor. Her ikisinin de kalmasını istiyoruz. Bilhassa Welinton çok pahalı benim için. Değer verdiğim, kıymetli bir futbolcu. Welinton’un gidişi yerine biri alınırsa kelam konusu. Garantisi yok gitmesinin. N’Koudou’nun gitmesini de istemiyorum.


“8’i neden 9 yapmıyorlar?”

Birdenbire yabancı 14’ten 21 oldu! Ancak bizim 8, 9 olmadı! Nasıl oldu anlamıyorum. Sanki birilerinin ekmeğine yağ mı sürüyorsun? Biri çıkıp 14’ten 21’i açıklayacak. 8’i neden 9 yapmıyorlar, bunu da açıklayacaklar. Seneye yabancı özgür kalacaksa, niçin artık Türk aldırıyorsunuz?

TFF Lideri lütfen bu yabancı kararını benim dediğim üzere de yapsın! Bu kararının Türk futboluna ve kulüplerine katkısı yok.


“Sağlıksız muhalefet var”

Emirhan İlkhan’da neden suçlandım? Sıhhatsiz muhalefet var. Seçim bitti yeniden çıktılar. Trol hesapları bırakın. Çok istiyorsanız seçime aday olun. Toplumsal medyada rüzgar yapmayın. Sıhhat düşünen Beşiktaşlılar evvel anlamaya çalıştı, sonra bana hak verdiler.” sözlerini kullandı.