Altcoin Kâhini: Bitcoin Keskince Bu Seviyelere Düşecek!

Yakından izlenen bir kripto para birimi stratejisti ve traderı, Bitcoin sahiplerini BTC’nin 52 haftanın yeni bir en düşük seviyesine ulaşmaya hazır olduğu konusunda uyarıyor. Sahte trader Capo, 322.300 Twitter takipçisine, kripto pazarları zayıflık belirtileri göstermeye devam ederken Bitcoin için başka bir satış olayının göründüğünü söyledi.

Capo, Bitcoin (BTC)’de boğa tuzağına dikkat çekti

Son yedi gün içinde Bitcoin, 52 haftanın en düşük seviyesi olan 26.910 doların altında, 28.400 doların üzerinde işlem yapmayı başardı. Bununla birlikte Capo, BTC fiyat seviyesini kısa sürede altı kez tekrar ziyaret ettiğinden, 28.000 dolar civarındaki destek alanının talep tükenme belirtileri gösterdiği konusunda uyarıyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

BTC hariç neredeyse tüm piyasa, dünkü sıçramadan sonra yeni bir dip yaptı ve bunun aslında bir boğa tuzağı olduğunu gösterdi. BTC yeni düşük geliyor. Burada yükselen bir şey yok. Bu destek uzun sürmeyecek.

Bitcoin desteğini aldıktan sonra Capo, 21.000-23.000 dolar arasındaki ayı piyasası hedefinde keskin bir düşüş öngörüyor. Bu ayın başlarında, kripto stratejisti, Bitcoin’in 30.000 dolarlık kilit psikolojik fiyat seviyesini çıkaracağını doğru bir şekilde tahmin etti ve BTC’nin neden muhtemelen yeni bir yılın en düşük seviyesine çıkacağına inandığına dair tezini açıkladı.

Bitcoin için önümüzdeki günlerde düşüş mü var?

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere çeşitli altcoin’lerde doğru tahminlerde bulunarak “altcoin kâhini” olarak anılan analist, BTC’nin önümüzdeki günlerde yeni düşüşler göreceğimiz konusunda aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

BTC, boğa koşusunun ana ekseni olan 30.000 dolarlık destek bölgesini kırdı. Bu bir bölge, seviye değil. Tüm fitilleri alarak 29.000-31.000 dolar arasında. Şimdi o bölgeyi direnç olarak test ediyor.

Capo ayrıca, Bitcoin’in bir ayı bayrağından ayrıldığını ve şimdi ayı piyasası hedefine doğru yolda olduğunu vurguluyor. “Ayı bayrağının minimum hedefine henüz 23.000 dolara ulaşılmadı. Bunu, bazı ana hedeflere henüz ulaşılamayan altcoinlerde de görebilirsiniz,” ifadelerini kullanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.