Ankara, Antalya, Afyonkarahisar ve Kütahya’da 10 taşınmaz özelleştirilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı (ÖİB), özelleştirme süreçlerine ait yatırımcılara yönelik duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, Ankara’nın Yenimahalle, Kalecik ve Gölbaşı ilçelerindeki kimi mahallelerde toplam 7, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi Toklucak Mahallesi’nde, Kütahya’nın merkez ilçesi Parmakören Mahallesi’nde ve Antalya’nın Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır Mahallesi’nde de 1’er taşınmaz özelleştirilecek.

Birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık adabıyla yapılacak ihaleler, teklif sahiplerinin iştirakiyle gerçekleştirilecek açık artırmayla sonuçlandırılacak.

İhaleye gerçek ve hukuksal bireyler, ortak teşebbüs kümeleri (OGG), kooperatifler, vakıflar ile evraklarında taşınmaz edinebileceklerine dair karar bulunan dernekler katılabilecek. Yatırım fonları ise yalnızca bir OGG içinde yer alabilecek. Teşebbüs kümesi ortaklarının tamamı yatırım fonu olamayacak.

İhaleye katılmak isteyenlerin Ankara’nın Gölbaşı ile Antalya’nın Döşemealtı ilçelerindeki taşınmazlar için 27 Temmuz’a kadar, başkaları için 26 Temmuz’a kadar son tekliflerini vermeleri gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.