Bakan Çavuşoğlu, ABD’ye gidiyor

Dışişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun 16-19 Mayıs 2022 tarihlerinde ABD’nin New York kentine resmi ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Sayın Bakanımız, BM Genel Heyeti çatısı altında birinci defa gerçekleştirilecek olan Milletlerarası Göç Gözden Geçirme Forumu’na katılmak üzere 16-19 Mayıs 2022 tarihlerinde ABD’nin New York kentine resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Ziyaret çerçevesinde Sayın Bakanımız, 18 Mayıs 2022 tarihinde, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın mesken sahipliğinde New York’ta Birleşmiş Milletler Merkezinde gerçekleştirilecek olan ‘Küresel Besin Güvenliği Aksiyon Çağrısı’ isimli Bakanlar seviyesindeki toplantıya katılacak ve kimi ikili görüşmeler gerçekleştirecektir” denildi.

Açıklamanın devamında Bakan Çavuşoğlu’nun ayrıyeten, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması’nın Dışişleri Bakanları seviyesindeki birinci görüşmesini gerçekleştireceği, New York’ta Türk-Amerikan toplumu mensuplarıyla da bir ortaya geleceği aktarıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.