Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımız yeni müjdeleri paylaşacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, açılış ve ziyaretleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Bugün ise Beyoğlu’na giden Bakan Kurum, burada toplu açılış törenine katıldı. Törende, Sütlüce ve Örnektepe Mahallesi 398 Konut 20 Dükkan Anahtar Teslimi, Millet Bahçesi Otopark ile Nikah Salonu Temel Atma ve Ekolojik Mahalle Bahçesi’nin açılışı yapılacak. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayramda müjdeleri olduğunu vurguladı.

“398 yeni konutlarımızı da hak sahibi kardeşlerimize teslim ediyoruz”

Bakan Kurum’un konuşmasından satır başları şöyle: “Eser siyaseti için sizlerle bir aradayız. İstanbul’umuzun daha huzurlu olması için dev bir adım daha atıyoruz. İstanbul’un nefes alacağı bir alan olacak burası. Öte yandan 398 yeni konutlarımızı da hak sahibi kardeşlerimize teslim ediyoruz bugün. Beyoğlu için 424 otoparklı nikah salonumuzun da temellerini bugün atacağız. 39 ilçemize olduğu gibi Beyoğlu’nda da örnek projeler üretmeye devam ediyoruz. İstanbul’umuzda bu aziz şehrin, dört bir yanında dönüşüm yapıyoruz. Sosyal konutlar yapıyoruz, millet bahçeleri yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu şehre 20 yıldır hizmet ediyoruz, çalışmalar yürütüyoruz.

“Cumhurbaşkanımız yeni müjdeleri paylaşacak”

Yarın da Gaziosmanpaşa’da Sayın Cumhurbaşkanımızla bayram müjdesini paylaşacağız. Projelerimizi vatandaşlarımız ve belediyelerimizle hayata geçirmeye devam edeceğiz. 500 bin bir yakada 500 bini bir yakada yeni İstanbul’un temellerini atarken, Sayın Cumhurbaşkanımız yeni destek ve müjdeleri milletimizle paylaşacak.

“Güzel hedeflerle kötü emeller yarışacak, umutlarla sahte hayaller yarışacak”

AK Parti olarak kararlıyız. İstanbul’umuzun mahallelerinde gece gündüz çalışacağız. Bu seçimde partiler değil, zihniyeler de yarışacak. Güzel hedeflerle kötü emeller yarışacak, umutlarla sahte hayaller yarışacak. Diyorlar ki ‘bedava konut vereceğiz.’ Verin, elinizden tutan mı var? İki gün önce İstanbul Finans Merkezi’ni 65 milyar liralık projeyi bitirip teslim ettik. Hemen arkasından Fikirtepe’de anahtarlarımızı teslim ettik. 2. 3. etabın sözünü verdik. Bugün Beyoğlu’ndayız. Temellerimizi atıyoruz, fidanlarımızı dikiyoruz. Yarın Gaziosmanpaşa’dayız yeni temelleri atacağız, anahtarlarımızı vereceğiz. Bayramda afetzede kardeşlerimizin yanındayız onlara söz verdiğimiz ilk evlerimizin anahtarlarını vereceğiz. Öyle boş vaatlerle olmuyor. Üreteceksin, bitireceksin dertleneceksin, hayalleri bir bir gerçeğe çevireceksin. Bu seçim İstanbul Finans Merkezi ile ekonomik bağımsızlığımızı güçlendireceğiz diyenlerle, Londra’daki o tefecilerden borç alacağız diyenlerin seçimi olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir