Balina Selloff’unu Bilen Analist: Gerçek Bitcoin Partisi Bu Tarihte!

Sürekli Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasası düzeltmesi, yatırımcıların varlığın yüksek enflasyonla karakterize zorlu ekonomik zamanlarda yeniden toparlanabileceğine dair göstergeleri izlemesine neden oldu. Bu nedenle, piyasa analistleri, Bitcoin’in ayı piyasasını ne zaman geride bırakabileceğine dair çeşitli senaryolar ve zaman çizelgeleri hazırladı. İşte detaylar…

Bitcoin için önemli ralli bu tarihte

Trader Josh Rager, 14 Eylül’deki bir tweet’te, Bitcoin’de önemli bir rallinin 2024’te, halving olayından hemen sonra gerçekleşeceğini öne sürdü. Tahmini, Bitcoin’in son haftalarda sürekli olarak 20.000 dolar seviyesinde konsolide edilmeden önce toparlanma belirtileri gösterdiği bir noktada geliyor. Sonuç olarak Rager, bir sonraki ralliden önce yatırımcıların yol boyunca çeşitli fırsatlar beklemesi gerektiğini kaydetti. Rager, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin’in muhtemelen gelecek yıl için değişeceğini hatırlatmak isterim. Gerçek parti, Bitcoin halving sonrasına işaret eden 2024’e kadar başlamayacak. Hem Bitcoin hem de sıçrama yaşayan altcoin’ler ile daha önce bazı güzel fırsatlar olacak. Tetikte olun ve piyasayı hafta hafta ele alın.

Halving’in Bitcoin’e etkisi

Trader, 25 Ağustos tweet’ine atıfta bulunarak, 2024 rallisinin halving’inin öncü kripto para biriminin büyüme yörüngesini yansıtacağını belirtti. Fiyat hareketini etkiledikleri için halving olaylarının Bitcoin ve genel kripto piyasası için önemli olduğunu belirtmek önemlidir. Tarihsel olarak, halving olaylarını zaman içinde istikrarlı ve önemli fiyat artışları izlemiştir. Özellikle tahminler, bir sonraki halving etkinliğinin, Bitcoin 840.000 bloğa ulaştığında Mayıs 2024’ün başlarında gerçekleşeceğini gösteriyor. Trader, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

BTC’de son halving’den bu yana 835 gün geçti. Bu, döngünün dibine yakın zamanlara işaret ediyor. Şimdiye kadar, borsa bozulmaya devam etmedikçe Bitcoin dibinin görüldüğü gibi bir durum var.

Özellikle, Bitcoin şu anda 20.000 doların üzerinde işlem yapmak için mücadele ediyor. Varlığın değeri son 24 saatte neredeyse yüzde 1.2 oranında düştü. Fiyatı, 20.159 dolar olarak belirlendi. Özellikle, düşüşten önce Bitcoin toplandı ve bir noktada 22.000 doları aştı. Aynı zamanda, kısa vadeli düzeltme, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırabileceği beklentisiyle son enflasyon rakamlarına tepki olarak ortaya çıkıyor. Yine de kripto para biriminin değeri son 7 günde yüzde 4.3’lük bir yükseliş sergiliyor.

Rager’ın önceki kripto para tahminleri

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Josh Rager, belirli tahminleriyle öne çıkmış birisi. Rager, Bitcoin’de 2020 yılının Mayıs ayında 2.000 dolarlık selloff’u bilmişti. Bu selloff’un balinalar tarafından gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca analist, aynı dönemde BTC’de 10.000 doların üzerindeki seviyelere işaret etmişti.