Bora Gencer: Müzik piyasasında haddini bilmez insanlar var!

Uzun süredir Bodrum’da yaşayan 90’lı yılların sevilen şarkıcılarından Bora Gencer, önceki gün Nişantaşı City’s’te objektiflere yansıdı.

8+1 adını verdiği albümle müzikseverin karşısına çıkan Gencer, 1 Şubat 1999 tarihinde hayatını kaybeden usta sanatçı Barış Manço’nun ‘Müsadenizle Çocuklar’ adlı parçasını kendine has sesiyle ve tarzıyla cover’ladı.

“BİZİM MESLEKTE AYYUKA ÇIKTI”

Basın mensuplarının sürpriz şarkının hikayesini sorması üzerine Bora Gencer, “Müzik piyasasında haddini bilmez insanlar var. Mesleğinde saygısız olan, yeteri kadar çalışmadan bir şarkı söyleyip kendini bir anda sanatçı gören bütün herkes için bu geçerli. Bu tarz insanlar her yerde var ama bizim meslekte artık ayyuka çıkmış durumda” dedi.

Yıllarca müzik yapan insanlar ile iki tane şarkı söyleyen insanı bir anda aynı kefeye koymak doğru bir şey değil. O dönemde de Barış abinin şarkıyı yazarken sebebinin bu olduğuna inanıyorum.

“BİR AY SONRA KİMSE YÜZÜNE BAKAMAZ!”

Müzik piyasasında vefanın ve saygının kaybolduğundan dert yanan ünlü isim, “Yıllar geçtikten sonra seninle alakalı bir ürün konuşuluyorsa o zaman zaten sanatçı oluyorsun. Yoksa sen bugün çıkarsın bir ay sonra kaybolursun, kimse yüzüne bakmaz. Önemli olan final. Bu iş 100 metre değil. Bu iş bir maraton. Bende uzun mesafe koşucusuyum” ifadelerini kullandı.

Caz piyanisti olan babası İlham Gencer’in de etkisiyle küçük yaşlarda müziğe ilgi duyan Bora Gencer, yedi yıl konservatuvar eğitiminden sonra profesyonel müzik hayatına başladı. Gencer, ‘Öptüm Seni Şeker’ adlı şarkısıyla büyük çıkış yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir