Destici’den CHP’li Tanrıkulu’na: SİHA’lar teröristleri vuruyor, onun canı yanıyor

Büyük Birlik Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatının 1. Olağan Kongresi Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongre için Kdz. Ereğli ilçesine gelen BBP Genel Lideri Mustafa Destici, Cumhur ittifakının tam bağımsız dış siyasetinden rahatsız olan Millet İttifakı’nı eleştirdi.

Altılı masanın altında HDP’nin resmen olmasa da fiilen yer aldığını belirten Destici, CHP içerisinde de HDP siyasetini izleyenler olduğunu söyledi.

“Cumhuriyet tarihinin en bağımsız duruşunu sergiliyoruz”

İHA’nın haberine nazaran; CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun toplumsal medyada SİHA’lar ile ilgili paylaşımını eleştiren Destici şunları söyledi:

“Ülkemizin terörle uğraşı devam ediyor. Allah kahraman ordumuzun, polisimizin, güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Ancak ülkemiz, devletimiz, hükümetimiz dış siyasette Cumhuriyet tarihine baktığımız vakit en bağımsız duruşlarını sergilediği yılların içinden geçiyor. Amerika’sına, Avrupa’sına, Rusya’sına, Çin’ine karşın kurtuluş savaşındaki yedi düvele karşı olan gayret hala devam ediyor. Bütün bunlara karşın Türkiye Libya’da, Azerbaycan’da, Karadeniz’de, Suriye’nin kuzeyinde terörle çaba ediyor. Irak’ın kuzeyinde, Afrika’da dünyanın hangi noktasında olması gerekirse Türkiye orada.”

“CHP’nin içinde bile HDP üzere düşünenler var”

“Türkiye neden orada? Zira Türkiye’yi Cumhur İttifakı yönetiyor. Zira Cumhur İttifakı’nın protokolünde ne yazıyor: i’lâ-yi kelimetullah yazıyor. Onu diğer bir ittifakın protokolünde göremezsiniz, yazamazlar. Neden yazamazlar? Zira ittifakın içinde dahi buna karşı çıkanlar var. Pekala daha değerlisi neden yazamazlar? Zira her ne kadar masanın üstünde gözükmese de, masanın altında olan resmi olarak irtibatta ya da masada olmasa da fiili olarak PKK’nın uzantısı HDP var. CHP’nin içinde bile HDP’nin kanısında olan sözcüler, milletvekilleri var.”

“SİHA’lar teröristleri vuruyor, onun da canı yanıyor”

“Gelirken okudum bir adedini, toplumsal medyaya düşmüş. Bir CHP milletvekili diyor ki: ’Eğer ben bakan olursam ’SİHA”ların üretimine son vereceğim.’ Neden bunu söylüyor? Zira SİHA’lar her gün teröristlerin canını okuyor, onun da canı yanıyor. Yani SİHA’lar PKK inlerini vurdukça, PKK elebaşlarını etkisiz hale getirince demek ki yalnızca HDP’lilerin ve PKK’nın canı yanmıyor.”

“Canımızı yakanın canını yakmaya devam edeceğiz”

“Bu açıklamalardan anlıyoruz ki birtakım CHP’li milletvekillerinin de canı yanıyor. Ne kadar yanarsa yansın, canımızı yakanın canını yakmaya devam edeceğiz. Ya da Suriye’ye biz harekat yapacağız diyoruz.”

“Esad, ülkeni bölüyorlar haberin yok”

“ABD diyor ki: ’kaygılıyız.’ Ya biz 10 kez dertliyiz. Sen PKK’yı, PYD’yi, YPG’yi silahlandırıyorsun ve oralara terör devleti kurmaya çalışıyorsun kendine kukla niteliğinde. Biz buna müsaade eder miyiz? Artık Esad da diyor ki: ’Türkiye harekat yaparsa elimizden gelen bütün güçlerle karşı duracağız.’ Ya güler misin ağlar mısın? Tam bir güldürü. Aslında Türkiye’nin harekat yapmayı planladığı alanlar senin denetiminde değil ki. ABD takviyesinde, Rusya dayanağında PKK’nın PYD’nin denetiminde. Senin askerin, bayrağın yok ki. Senin ülken savaş içinde, senin ülkeni bölüyorlar haberin yok. Türkiye senin ülkenin bölünmemesi için uğraşıyor, Türkiye senin ülkenin vatandaşını savaş alanlardan kurtararak huzurlu bir formda yaşasın istiyor. Buradaki milyonlarca sığınmacıyı da geri döndürmeyi planlıyor.”

“SİHA’ların üretimini durduracağım diyene mi oy vereceksiniz”

“Bakın tercihi şurada yapacaksınız: PKK’lıların, teröristlerin inlerini bombaladığı için ’SİHA’ların üretimini durduracağım’ diyenlere mi oy vereceksiniz, yoksa SİHA’ların üretilmesine takviye verip terörle amansız gayret verenlere mi vereceksiniz?”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.