Destici’den seçim açıklaması: BBP kendi amblemiyle alanda olacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, “BBP yeniden Cumhur İttifakı’yla seçimlere girecek fakat bu sefer BBP kendi ismi, kendi amblemi ve kendi adaylarıyla alanda olacak. Her vakit olduğu üzere inanıyorum ki BBP güçlü bir kümeyle Mecliste yerini alacaktır” dedi.

Destici, dün (12 Temmuz) partisinin Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlediği bayramlaşma programında konuştu.

Önümüzdeki seçimlere ait değerlendirmelerde bulunan Destici, seçimlere Cumhur İttifakı ile birlikte katılacaklarını lakin kendi amblemi ve kendi adaylarıyla alanda olacaklarını aktardı. Destici, “BBP yeniden Cumhur İttifakı’yla seçimlere girecek lakin bu sefer BBP kendi ismi, kendi amblemi ve kendi adaylarıyla alanda olacak. Her vakit olduğu üzere inanıyorum ki BBP güçlü bir kümeyle Mecliste yerini alacaktır” diye konuştu.

‘ALTILI MASA FARKLI NİYETLERE SAHİP’

AA’nın aktardığı habere nazaran, Destici, ‘altılı masa’ ile ilgili de şunları söyledi:”Masada 6 parti var, 6’sının da başında başka yanıt var, yani ortak bir karşılık yok. Mesela Suriye konusunda Ahmet Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun ya da Akşener’in tıpkı düşünmediğini hepimiz açık ve net bir biçimde görüyoruz. İstanbul Mukavelesi ve iktisat konusunda da tıpkı düşünmediklerini, büsbütün farklı niyetlere sahip olduğunu görüyoruz. Temel mevzularda asla bir mutabakata varamadıkları açık ve net bir biçimde gözüküyor. Yani Anayasa’da Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi, başkanlık sistemi yazmasına karşın ‘Biz parlamenter sistemle Türkiye’yi yöneteceğiz.’ diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bunun için önümüzdeki seçimlerde inşallah BBP yeniden Cumhur İttifakı’yla seçimlere girecek lakin bu sefer BBP kendi ismi, kendi amblemi ve kendi adaylarıyla alanda olacak. Her vakit olduğu üzere inanıyorum ki BBP güçlü bir kümeyle Mecliste yerini alacaktır.” (HABER MERKEZİ)