Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasına katılma talebinden vazgeçti

Beşiktaş’ın eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili davada Ece Erken mahkemeye sunmuş olduğu dilekçe ile katılma talebinden vazgeçtiğini beyan etti. Erken dilekçede, “Çok yalnız kaldım. Yoruldum. Bizzat eşimin öz abisi tarafından hakaret ve tehdide uğradım. Odaklanmam gereken çocuğumu, sağlığımı, ailemi ve işimi ihmal ettim. Bu sebeplerden dolayı davaya katılma talebimden vazgeçiyorum” dedi. Mahkeme heyeti Seren Serengil’in tanık olarak dinlenmesi için de 3. kez hakkında zorla getirilme kararı çıkarttı.

ERKEN: EŞİMİN AİLESİ VE DOSTLARINDAN DESTEK GÖRMEDİM

DHA’nın haberine göre, Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, 7 tutuklu sanık bulundukları cezaevinden getirilirken, bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu. Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve taraf avukatları da duruşmaya katıldı.

Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken, mahkemeye sunduğu dilekçeyle davadan çekildi. Erken dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Zamansız kaybettiğim değerli eşimin vefatından sonra eşimin ailesi ve dost sandıklarım tek bir kişiden destek görmedim. Üstelik eşimle geçmişi olan kişiler mahkeme zamanı yurt dışında keyifteyken bile ben eksiksiz bir şekilde eşimin tüm duruşmalarına katıldım. Muhatap olmayacağım kişilerle sayısız kez kadın halimle muhatap oldum. Bizzat eşimin öz abisi tarafından hakaret ve tehdide uğradım. Bu konuyla ilgili de şikayetim savcılıktadır. Çok yalnız bırakıldım, fiziken ve ruhen artık kaldıramayacak kadar yoruldum. Odaklanmam gereken çocuğumu, sağlığımı, ailemi ve işimi ihmal ettim. Tüm bu sebeplerden dolayı davaya katılma talebimden vazgeçiyorum. Rabbime ve yüce Türk adaletine güveniyorum.”

MAHMUTYAZICIOĞLU’NUN ARKADAŞI TANIK OLARAK DİNLENDİ

Duruşmada Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun arkadaşı Rober Güler tanık olarak dinlendi. İfadesinde, “Olay gününden yaklaşık 2 ya da 2,5 ay önce Şafak ile Yeşilyurt’ta oturuyorduk. Suphi Malgaz eniştem olur. Yanımıza geldi. Bir emlak satımından dolayı komisyondan bahsetti. Bir saat sonra Kadir Yasak aradı, Yeşilköy’e davet etti. Eniştemle gitmek istedim. Şafak da çok yakın arkadaşımdı o da geldi. Ben Kadir Yasak’ı tanımıyordum. Seccad Yeşil’i iş yerimden tanırdım. Mekana gittik. Kadir, Suphi enişteme ‘Yanındakiler kim dedi. Şafak da ‘Beni tanımıyor musunuz? Benim ismimi duymadınız mı?’ dedi” ifadelerini kullandı.

“Herhangi bir tartışma olmadı” diyen Güler, “Suphi’ye ‘Parayı ikiye böl, kapansın olay’ dedim. Çay içtik, bizi arabaya kadar yolcu ettiler. Sonrasında biz ilk oturduğumuz mekana geri döndük. Bu sırada Seccad beni aradı. ‘Şafak bize gider mi yaptı, bizi bozmaya mı geldi’ dedi. Benden Şafak’ın numarasını istedi. Şafak da ‘Ver ver’ dedi. Sonrasında Şafak’ın telefonunu Seccad’a verdim. Şafak ile Seccad konuştu. Şafak en son ‘Ne anlıyorsanız anlayın’ dedi. Gereksiz bir tartışmaydı. Tehditleşmeye, küfürleşmeye şahit olmadım. 2,5 ay sonra şoförüm aradı. Hastaneye gittim, olayı orada öğrendim. Haftanın 6-7 günü, günde 15 saat Şafak ile görüşürdük. O gün Şafak ile Kadir Yasak’ın bir münakaşası olmadı” şeklinde konuştu.

‘BURADA BİR SIR, BİR MASKELİ BALO VAR’

Duruşmada söz hakkı verilen Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Kardeşim ile Rober sürekli görüşüyordu. Biz bu meselenin arkasında daha büyük bir hikaye ararken böyle komik bir şey olduğunu öğrendik. Şafak bana bahsetmedi. Ya da ciddiye almadı. Burada bir sır, bir maskeli balo var. Kimseye bir şey dememiş. Durup dururken bu adam neden öldü. Çözemediğimiz bir sır var. Buradakiler biliyor. Olayın tanığı, arkadaşı, eşi bilmiyor. Bir kendisi bir de buradakiler biliyor” dedi.

Söz verilen tutuklu sanık Kadir Yasak, “Bir sır yok. Olay en baştan anlattığım gibi, pişmanım. Ben de arkadaşlarım da karşı taraf da mağdurdur. Kimseyi mağdur etmek istemezdim” diye konuştu.

‘BERAAT EDECEĞİME İNANIYORUM’

Tutuklu sanık Ali Yasak ise, “Yaralama kastıyla yaşanmış bir olay ama üzücü bir şekilde sonuçlanmıştır. Bizim gibi insanlar için para için cinayet işlemek akla mantığa uygun değildir. Para için cinayet işlenmez biz ailemizden böyle gördük. Benim olay gecesi yemekte ödediğim para belli oradan da başka mekana gidecektim. Ben bahsi geçen paranın yarısını bir gecede harcayacaktım. Savcı ‘iddianamede kanaat getirdik’ diyor. Bizim kanaat notumuz neden bu kadar düşük. İlk günden itibaren en samimi şekilde konuşuyorum. Tahliyemi talep ediyorum beraat edeceğime inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti Seren Serengil ve başka bir tanık hakkında 3. kez zorla getirilme kararı çıkartılmasına, duruşmaya katılmadığı takdirde hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx