Ekrem İmamoğlu, İBB’nin şampiyon atletleriyle buluştu

İBB Spor Kulübü, İngiltere’de düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası’ndan 4 madalyayla döndü. Başarılı atletleri antrenörleriyle birlikte ağırlayan ve tebrik eden İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Sizi görünce moralleniyoruz. Gençlere sizler örnek oluyorsunuz. Onları heyecanlandırıyorsunuz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, 19-22 Mayıs tarihleri ortasında İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda dereceye giren 4, 25-29 Nisan’da İspanya’nın başşehri Madrid’de gerçekleştirilen Avrupa Badminton Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan bir atletle bir ortaya geldi.

İBB’nin Kasımpaşa’daki hizmet binasında gerçekleşen buluşmaya Avrupa şampiyonu tekvandocular Hakan Reçber, Emre Kutalmış Ateşli, gümüş madalyalı Görkem Polat ve bronz madalya sahibi Nafia Kuş ile badminton kısmında üçüncülük kürsüsüne çıkan Neslihan Yiğit, antrenörleri ile birlikte katıldı. İBB Spor Kulübü Lideri Fatih Keleş ile Genel Sekreter Fazilet Aslanoğlu da buluşmada başarılı atletleri yalnız bırakmadı.

“HEDEF 2036 OLİMPİYATLARI”

Başarılı atletlerle bir ortaya gelmekten duyduğu memnuniyeti lisana İmamoğlu da hislerini şu sözlerle lisana getirdi:

“Kulübümüz, zati bu branşlarda geçmişten bugüne varlığını ispat etmiş, değerli bir kulüp. Bu devirde de bunu daha da artırmak, biraz da çeşitlendirmek uğraşı içindeyiz. Ve gaye koyduk: 2036 Olimpiyatları. Günümüz atletleri, tahminen yarının eğitimcileri olacak. Ancak günün sonunda daima birlikte hoş bir spor seyahati yaşayalım istiyoruz. Her vakit buradayız, yanınızdayız. Sizi görünce moralleniyoruz. Temelde sizin başarınız, benim nezdimde, 16 milyonun içerisinde daha fazla ne kadar çocuğa, gence tesir eder, onları motive eder ve spora katar. Benim için en değerli motivasyonu o. Zira, sahiden sizler örnek oluyorsunuz. Onları heyecanlandırıyorsunuz. ‘Ben de bunu yaparım. Ben de bunu başarırım’ diyorlar. Sonuçta biz de o denli motive oluyorduk geçmişte, çocukken, gençken. Güzel ki varsınız, güzel ki grubumuzun da bir parçasısınız; ne keyifli bize.”

Sportmenler da kendilerine olan itimadından ve takviyesinden ötürü İmamoğlu’na teşekkürlerini sundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.