Fatih Erbakan: Üç bakanlık dış güçlerin vesayeti altında

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Bilecik’e ziyarette bulundu.

DHA’nın aktardığına göre Yeniden Refah Partisi’nin seçimlerde önemli aktörlerden biri olacağını belirten Erbakan şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği gibi Yeniden Refah Partisi kısa sürede çok büyük mesafe kat etti. Bütün bu hızlı gelişmesi ve bir de üzerine yapıcı muhalefet anlayışı sadece eleştiren değil çözümü de ortaya koyan siyaset anlayışı, siyasete nezaket getiren yaklaşımı milletimizin teveccühüne layık olmasına sebep oldu. Çok kısa süre içerisinde Yeniden Refah Partimiz Türkiye siyasetinin önemli aktörlerinden bir tanesi haline geldi ve bu 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyici olacak anahtar bir parti konumuna geldi.”

4-6 YAŞ KURAN KURSLARINI SAVUNDU

Çocukların Kuran kursuna gönderilmesini savunan Erbakan, “’4-6 yaş arasındaki bir çocuğa Kuran öğretmek çağ dışılıktır, Taliban zihniyetidir’ Kim diyor bunu? CHP diyor, 7’li masanın baş aktörü. 7’li masanın Cumhurbaşkanı adayına soruyorlar. ‘LGBT, Türk aile yapısına zarar verir mi’ diyorlar. ‘Ne münasebet neden versin’ diyor. İnternetten videosunu açıp seyredebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

3 BAKANLIK VESAYET ALTINDA

Erbakan, sözlerinin devamında, AKP’nin elinde olan 3 bakanlığın ‘dış güçlerin’ vesayeti altında olduğunu söyledi. Fatih Erbakan’ın sözleri şöyle:

“İnşallah Tarım Bakanlığımızı, Bill Gates Vakfı’nın tasallutundan kurtulması için, Sağlık Bakanlığımızın Dünya Sağlık Örgütü’nün vesayetinden kurtulması için, Milli Eğitim Bakanlığımızın Amerikan Fulbridge Komisyonunun vesayetinden kurtulması için gerekli mücadeleyi Meclis’te çok daha etkili bir biçimde yapacağız. AK Parti ile imzalamış olduğumuz mutabakattaki maddelerin uygulanmasının takipçisi olacağız. Her konuşmamızda ifade ettiğimiz gibi mağduriyetlerin giderilmesi için uğraşacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*