Gazeteci-yazar Batuhan Yaşar vefat etti

Türkiye Gazetesi Yazarı Batuhan Yaşar tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

BATUHAN YAŞAR KİMDİR?

1970 Yılında Afyon’un Emirdağ ilçesinde doğdu.

Yüksek öğretimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Gazeteciliğe 1988 yılında Türkiye Gazetesinde başladı.

1994 yılına kadar sırasıyla Sağlık, Polis-Adliye, ve Başbakanlık muhabirliği yaptı. Aynı yıl Londra’da gitti ve 1998 yıllına kadar University of Westminster’de dil ve ekonomi eğitimi aldı. Aynı yıllarda TGRT ve Türkiye Gazetesi’nin Londra muhabiri olarak görev yaptı.

1998 Yılında tekrar Ankara’ya döndü ve TGRT’de Diplomasi ve Savunma muhabiri olarak çalıştı.

2000 Yılında TGRT Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı yıldan itibaren Neler Oluyor programını hazırlayıp sunmaya başladı.

2006 Yılında kısa bir süre Fox TV Ankara Temsilciliği görevini yaptı.

2007 Yılında İHA Ankara Temsilciliği, 2011 yılında da TGRT Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi.

2015’den beri de Türkiye Gazetesinde köşe yazıyordu.

SİYASİLERDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah rahmet eylesin. Ailesine, yakınlarına ve okurlarına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı paylaşımda, “Türkiye’de, yakın siyasi tarihin önemli tanıklıklarını tüm gerçekliğiyle yaşayan, mesleğini çok seven, İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi Gazeteci Batuhan Yaşar’a Allah’tan rahmet; ailesi, dostları ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah” ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batuhan Yaşar’ın vefat haberi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet, makamı âli olsun İnşAllah” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gazeteci ve yazar, İhlas Medya Grubu Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar kardeşimiz, tedavisinin yoğun bakımda sürdürüldüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve medya camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sevgili Batuhan Yaşar Ne büyük kayıp. Ne derin acı… Mevla ruhunu şâd, mekanını cennet, makamını âli eylesin” dedi.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise “Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşAllah” mesajını paylaştı.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi, değerli gazeteci Batuhan Yaşar’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve basın camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Prag Büyükelçisi, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ise yaptığı paylaşımda, “Güzel yürekli kardeşim mekanın cennet olsun… Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar kardeşimiz uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek genç yaşta vefat etti. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın. El Fatiha…” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.