Giresun’da liseli öğrencileri ifşa eden 2 polis vazifeden uzaklaştırıldı

Giresun’da teze nazaran bir ihbarı kıymetlendiren ismi açıklanmayan Vilayet Emniyet Müdürülüğü’nde misyonlu 2 polis, kumsalda 2 lise öğrencisinin uygunsuz anlarını, cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Polisler, bahse mevzu imgeyi, daha sonra ferdî toplumsal medya hesaplarından paylaştı.

Yansılar sonrası soruşturma açıldı

DHA’nın haberine nazaran; paylaşım, toplumsal medyada binlere takipçinin yansısına neden olurken, polisler hakkında da Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma açıldı.

Polisler misyondan uzaklaştırıldı

Giresun Valiliği, bahisle ilgili yazılı açıklamada bulunarak, polislerin, vazifelerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Giresun’da deniz kıyısında meydana gelen bir olaya müdahale sırasında kayda alınan ve daha sonra toplumsal medyada paylaşılan iki gencin manzaraları ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. 13.05.2022 tarihinde yaşanan olayın akabinde Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından isimli tahkikata, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Konseyi Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek idari tahkikata başlanılmıştır. Yapılan inceleme sonucunda kelam konusu imgelerle ilgisi olduğu tespit edilen 2 polis memuru vazifeden uzaklaştırılmıştır” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.