İngiliz aile Antalya’ya geldi: Gizemli hastalığa yakalandı

İngiltere’den tatil için Antalya’ya gelen bir aile, 4 bin sterline (82 bin TL) kaldıkları 5 yıldızlı otelde gizemli bir hastalık nedeniyle güç günler yaşadı.

Sözcü’nün İngiliz Daily Mail gazetesinin haberinden aktardığına nazaran, aile Türkiye’de gizemli bir hastalığa yakalandı. 43 yaşındaki anne Sheri Smith yemek yiyemeyip yüksek ateş nedeniyle günlerce halüsinasyonlar gördü, 5 yaşındaki oğulları ise hastaneye kaldırıldı.

Doktorlar, küçük çocuğu koli basili ve salmonella tedavisinde kullanılan antibiyotikle zar sıkıntı hayata döndürdü. Antalya’daki hekimlerin ailenin kaptığı hastalığın kaynağını tam olarak tespit edemediği belirtildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Eşi ve iki çocuğuyla çıktıkları tatilin mahvolduğunu anlatan Sheri, “Otel hekimine gittik, beni muayene ederken mideme dokununca acıdan bağırdım” dedi. Tatilin ikinci gününde şiddetli mide krampları yaşadıklarını belirten bayan, birinci başta güneş çarpması ya da besin zehirlenmesinden şüphelendiğini lakin oğlunun kan testinde bakteriye bağlı enfeksiyon saptandığını kaydetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken aile, dava açmayı düşündüklerini söylüyor.