İnternetten sipariş verdi, telefon yerine kitap geldi

Ankara’da bir kişi, cep telefonu almak için bağlantıya geçtiği kuşkulu tarafından dolandırıldı.

Bir ilan sitesi üzerinden tanıştığı şüpheliyle ikinci el bir cep telefonu için anlaşan Ahmet H. karşılıklı itimadı sağladıktan sonra dolandırıcıya 500 TL kapora yolladı.

Kaporayı alan Ahmet Eker, mağdur Ahmet H.’ye cep telefonu yerine kargoyla kitap yolladı.

Olaydan sonra karşı tarafla irtibata geçmeye çalıştığını ve karşılık alamayınca savcılığa cürüm duyurusunda bulunduğunu söyleyen mağdur Ahmet H., “Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kişi hakkında bir iddianame hazırlandı. Benim gönderdiğim parayı Sivas’tan bir banka şubesinden çektiği ortaya çıktı.” dedi.

Mağdurun cürüm duyurusunun akabinde durumu kıymetlendiren savcılık, tüm kanıtlar eşliğinde sanık Ahmet Eker hakkında ‘Bilişim sistemleri banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ cürmünden iddianame hazırladı.

4 YIL MAHPUS CEZASI

Yozgat Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan sanık, yargılamanın sonunda 4 yıl mahpus ve bin 20 TL isimli para cezasına çarptırılarak cezaevine gönderildi.

“BİZ YAŞADIK BİR DİĞERİ YAŞAMASIN”

Hukuk sistemi olduğu sürece mağdurların çekinmeden gerekli süreçleri ve cürüm duyurusunu yapmaları gerektiğini belirten Ahmet H., “Ben tahminen bu mağdurlardan biriydim bu kişinin sonradan sabıkası olduğu ortaya çıktı ve benim şikayetçi olduğumdan kaynaklı da Çorum cezaevinde yatıyor. Biz yaşadık bir oburu yaşamasın. Bu halde dolandırıcılık yapan şahıslar de kesinlikle hak ettiği cezayı alması gerektiği kanaatindeyim” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.