İstanbul ve Balıkesir’de, 5 milyon TL dolandıran kiralık araç şebekesine operasyon

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul ve Balıkesir’de araç kiralamak isteyenleri dolandıran şahıslara yönelik harekete geçti.

Balıkesir’de bir kişinin araç kiralamak isterken dolandırıldığı beyanı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında araştırmalar yapıldı.

DHA’nın haberine nazaran; toplumsal medyada oto kiralama ilanı verip kurdukları davet merkezi ile bir şebekenin tuzağına düşürdüğü 2 bin kişiyi 5 milyon TL dolandırdığı tespit edildi.

18 kuşkulu tutuklandı

4 Nisan’da, savcılık talimatıyla İstanbul ve Balıkesir’de operasyonlar gerçekleştirildi. Gözaltına alınan 25 şahıstan 18’i sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

59 şüphelinin daha olayla münasebeti olduğu belirlendi

Savcılık tarafından genişletilen soruşturmada, şüphelilerden elde edilen dijital gereçler üzerinden yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda 59 kişinin daha olayla bağı olduğu belirlendi.

19 vilayette 64 adrese operasyon

Şüphelilerin yakalanması için 19 vilayette, 64 adrese savcılık buyruğuyla polis tarafından baskın düzenlendi.

Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bursa, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van vilayetlerindeki operasyonlarda 45 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı.

14 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.