Jude Bellingham, Real Madrid yolunda

Real Madrid’un bu yaz için büyük transfer hedefi olan Jude Bellingham, İspanyol ekibine katılmaya çok yakın.

The Athletic’e konuşan Madrid kaynaklarına göre, Bellingham’ın transfer olmaktan heyecan duyacağını ve onun için hazırlanan projeyi sevdiğini söylediği belirtiliyor. Madrid, yenilenen Santiago Bernabeu’yu açacak neslin önemli bir parçası olmasını istiyor.

Ancak, The Athletic, bunun, Madrid’in orta saha oyuncusuyla kesin bir anlaşma yaptığı anlamına gelip gelmediği konusunda net değil. Konuyla ilgili bilgisi olan birden fazla kaynak da konuda yorum yapmayı reddetti.

Ve Çarşamba günü, Madrid kaynakları, Borussia Dortmund ile anlaşmanın ya da prestij anlaşmasının yapıldığına dair haberleri The Athletic’e yalanladı. Konuyla ilgili diğer kaynaklar ise kulüplerin henüz ücret konusunda kesin görüşmeler yapmadığını söyledi.

Madrid kaynakları her zaman potansiyel transferler hakkında temkinli bir şekilde konuştu ve bunun birden çok nedeni var.

Liverpool ve Manchester City’nin de Bellingham’ı imzalamak için güçlü ilgi göstermesi nedeniyle uzun süredir kendilerini dezavantajlı bir konumda gördüler, ancak Merseyside kulübü geçen ay yarıştan çekildi.

Fotoğraf: Reuters.

MADRID, ‘150 MİLYON EURO ÇOK’ DİYOR

İspanyol ekibi, Manchester City’nin sunduğu kadar para teklif edemeyeceklerini ve oyuncunun değerinin Dortmund’un talep ettiği 150 milyon Euro’dan daha düşük olduğunu düşünüyor. The Athletic’in daha önce bildirdiği gibi, Madrid yaklaşık 100 milyon Euro civarında bir teklif yapmayı planlıyor.

Son haftalarda yapılan görüşmelerle birlikte Madrid, daha umutlu hissetmeye başlamış olsa da, hala dikkatli adımlar atıyorlar. Kaynaklar, geçen yaz Aurelien Tchouameni’yi AS Monaco’dan transfer ettiklerinde izledikleri sürecin Bellingham transferi için de uygulanması gerektiğini söylüyorlar. Yani, oyuncunun Madrid’i tercih etmesi gerekiyor ve satış yapan kulüp, İngiliz kulüplerinin oluşturabileceği tekliften daha düşük bir teklifi kabul etmek zorunda kalacak.

Madrid kaynakları, Bellingham için çaba harcamaya istekli olduklarını belirtirken, Premier Lig rakipleriyle bir müzayede yapmayacaklarını veya daha fazla para harcama planları olmadığını da vurguluyorlar. Madrid ve Dortmund arasındaki mükemmel ilişkilerin bu transfer için yardımcı olabileceğini, ancak her iki kulübün de sadece kendi çıkarlarını savunduğunu olduğunu belirtiyorlar.

Dortmund’un bu yaz satışa karar vermemesi durumunda, Bellingham’ın mevcut sözleşmesinin 2025 Haziran ayında dolacağı göz önüne alındığında, gelecek yıl daha zayıf bir müzakere pozisyonunda olacakları konusunda Madrid’in farkında oldukları da belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir