Kılıçdaroğlu’nun sesi titredi, gözyaşlarına hakim olamadı

Partisinin küme toplantısında konuşan CHP başkanı Kılıçdaroğlu, “Geçinemediği için, evladına bir şeyler alamadığı için intihar eden babaların annelerin hakkını hukukunu savunmak için bir şeyler yapmak lazım” dedikten sonra sesi titredi, gözyaşlarına hakim olmakta zorlandı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu. Konuşmasına “Geçinemediği için, evladına bir şeyler alamadığı için intihar eden babaların annelerin hakkını hukukunu savunmak için bir şeyler yapmak lazım. Adalet Yürüyüşü bizim yalnızca tarihimizde değil, dünya siyasi tarihinde değerli bir yürüyüş. Bunu anlatırken duygulanırım” kelamlarıyla başlayan Kılıçdaroğlu’nun sesi titredi. Kılıçdaroğlu, gözyaşlarına hakim olmaya çalışırken salondan “Hak, hukuk, adalet” sloganları atıldı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“MEMLEKETTE ADALET OLSUN İSTİYORUZ”

“Bir Adalet Yürüyüşü yaptık. Adaletsizliğe artık tahammül edemiyoruz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmamız gerekiyor. Hiçbir cürmü günahı olmadığı halde hapishanelerde çürütülen insanların hakkını savunmamız gerekiyor. Geçinemediği için, evladına bir şeyler alamadığı için intihar eden babaların, annelerin hakkını, hukukunu savunmak için bir şey yapmak lazım.

Adalet Yürüyüşü dünya siyaset tarihinde değerli bir yürüyüş. Bunu anlatırken duygulanırım. Bu ülkenin adaletsizliğe tahammülü yok artık. İnsanların niyetleri, inançları, kimlikleri farklı olabilir. Ya arkadaş ne istiyorsunuz? Saraylarda oturuyorsunuz, bir eliniz yağda, bir eliniz balda. Hakkı savunma bile cürüm olmaya başladı. Üreten çiftçinin, alın terinin, iş bekleyen üniversite mezununun hakkını, hukukunu savunmak kabahat olmaya başladı.

Babaları, anneleri mahpusta o çocukların hakkını savunmak kabahat olmaya başladı. İki evladını ve eşini birileri öldürüyor Şenyaşar Ailesi’nin, o annenin hakkını savunmak kabahat olmaya başladı. Bu türlü bir Türkiye’ye layık miyiz? Rahat yaşamak istiyoruz. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Memlekette adalet olsun istiyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.