Limonlar birçok farklı şey için yararlı olabilir! İşte bilmediğimiz 7 numara

Limonun yararları ve kapalı derinlikleri hakkında daha evvel yazdık, lakin son vakitlerde kolay bir limonun daha da şahane kullanımlarını keşfettik. Bu ekşi meyvenin bu kadar yararlı olabileceğini kim bilebilirdi? Muhakkak şaşırdık, orası kesin. 7 kullanışlı limon ipucu için haberimizi okumaya devam edin.

MİKRODALGAYI TEMİZLEME

Kirli ve yağlı mikrodalga fırınınızı temizlemek için limon kullanın. Bir kaseyi suyla doldurun ve bir limonun suyunu ve kabuğunu ekleyin. Bunu dört dakika ısıtın ve akabinde mikrodalganın içini temizlemek için ılık limonlu su kullanın.

TIRNAK BEYAZLATMA

Kadınlar için yaygın bir sıkıntıdır: Çok fazla oje nedeniyle tırnakların renk değiştirmesi. Çok hoş görünmüyor! Neyse ki, tırnaklarınızı olağan renklerine döndürmek için kolay bir numara var (tabii ki ojeyi çıkardıktan sonra). Bir limonu ikiye bölün ve bunu tırnaklarınızı ovmak için kullanın. Sonrasında tırnaklarınız tekrar kendilerine benzeyecek!

BÖCEKLERİ KOVMAK

Sivrisinekler ve karıncalar üzere birçok böcek limonu nitekim sevmez. Bir limonun suyunu biraz su ile karıştırın, bunu bir sprey şişesine dökün ve karışımı konutunuzun çeşitli noktalarına püskürtün. Böcekler ortadan kalkacaktır!

LİMON DETOKSU

Her sabah limonlu bir bardak ılık su içmenin sıhhate yararları hakkında çok şey yazıldı. Kabızlığa karşı yardımcı olduğu, ağız kokusunu önlediği, karaciğerinizi detoks yaptığı ve cildinizin parlamasını sağladığı söylenmektedir. Bu katiyetle denemeye kıymet üzere geliyor. Tıpkı vakitte, lezzetli de.

DOĞRAMA TAHTASININ TEMİZLENMESİ

Et ve zerzevatları kesmek için çoklukla bir kesme tahtası kullanırız. Ne yazık ki, tahtayı temizledikten sonra bile kimi makus kokular kalabilir. Yeniden de bir limon bu hususta yardımcı olabilir. Doğrama tahtasının üzerine yarım limon sürün ve oradaki bakterileri öldürür ve kokulardan kurtulursunuz. Çok kullanışlı!

KÖTÜ KOKULARDAN KURTULUN

İşin aslını biliyorsun: Çok düzgün yemek pişirdin ancak sonrasında elleriniz soğan ve sarımsak üzere kokuyor. Limon sana yardım edebilir! Elinize limon suyu sürün ve makus kokular kaybolacaktır. Elinizde küçük yaralar olmadığından emin olun zira limon daha fazla ziyan verebilir.