Luc Holtz: Türkiye’yi âlâ tahlil ettik

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme beşinci maçında Lüksemburg yarın Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda Türkiye ile karşılaşacak. Bu karşılaşma öncesinde Lüksemburg Teknik Yöneticisi Luc Holtz ile oyunculardan Lars Gerson, gayretin oynanacağı stadyumda basın toplantısı düzenledi.

Şimdi takıma karar vermediğini söyleyen Luc Holtz, “Buna idmandan sonra karar vereceğim. Başımda birkaç isim var. Türkiye çok düzgün bir grup. Çok düzgün bir kadro. Grup üzere hareket eden bir kadro. Kadroyu oluşturmak için son akşam. Türkiye’nin nasıl bir takım çıkaracağını düşünerek yarınki kadroyu oluşturmaya çalışacağım. Türkiye’yi âlâ tahlil ettik. Güzel bir maç oynayabileceğimizi düşünüyorum. Türkiye’nin kalitesinin farkındayız. Mental ve fizik olarak hazırlıklı geldik. Yarın akşam çok düzgün bir hocaya karşı oynayacağız. Stefan Kuntz, başarılı bir geçmişe sahip bir hoca. Bu da ayrıyeten bizim için değerli bir öge olacak. Sıkıntı bir kadro. Hiç kolay bir maç olarak da görmedik. Puan almaya çalışacağız. Rakibimizi yeterli tahlil ettik. Eksik yanlarını biliyoruz. Savunmaya çok ehemmiyet vereceğiz. Lakin topla oynadığımız vakitlerde da kendi kalitemizi göstermek istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin dikkat edilmesi gereken oyunculara sahip olduğunu söz eden Holtz, “Hepsi farklı başka kalitede. Birinci maçta bize çok tehlikeli durumlara giren Türk oyuncular oldu. Bunu yeterli hatırlıyoruz. Güçlü yanlarını biliyoruz. Bunun farkındayız. Yarın akşamda buna nazaran tedbirler almamız gerektiğini biliyoruz” şeklinde konuştu.

Lars Gerson ise, yarınki maç için çok hazır hissettiğini ve oynamak için can attığını söyledi.