Okan Buruk: Şampiyonluklar kutlamak istiyoruz

Süper Lig’de birinci haftada Antalyaspor’un alanına konuk olan Galatasaray, rakibini Bfetimbi Gomis’in son dakika golüyle 1-0 mağlup etti.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Antalyaspor maçı sonrası hislerini paylaştı.

“Önemli bir galibiyetti”

Karşılaşmayı pahalandıran Okan Buruk Bir defa inanılmaz bir nem var. Aslında daha fazla oluyordu. Bu yeterli haliydi. İki kadro da yoruldu. Bu yorgunluk ortaya çıktı. İki ekibe da gitti geldi maç. Direkten dönen topumuz, Antalyaspor’un kaçırdığı konum ve penaltı. Muslera net durumlar kurtardı. Oyun çok fazla el değiştirdi. Maç 0-0 mı gidecek derken, atakta yaptığımız bir atılım çok çabuk karşılık verdi. Çok değerli bir galibiyet oldu.” dedi.


“Nice galibiyet ve şampiyonluklar kutlamak istiyoruz”

Taraftarlara bildiri gönderen Okan Buruk “Uzun vakittir Antalyaspor kaybetmiyordu. Lige 3 puanla başladık. Taraftarımızın önüne kazanmış olarak çıkmak değerli. Onları maça davet ediyoruz. Kaç galibiyet ve şampiyonluklar kutlamak istiyoruz. İnşallah daha da güzel olacağız. Yeni gelen oyuncuların dayanağı olacak. Biz daha yeterli form tutacağız. Daha düzgün atmosferlerde oynayacağız. Ekip olarak yeterli olacağız.” tabirlerini kullandı.

Torreira ve Mertens transferleri hakkında

Transfer sorusu üzerine Okan Buruk Yarışın içindeyken çok fazla transfer konuşmak istemiyorum. Elimizdeki oyunculara hürmet duyuyorum. Mertens önde 4 bölgede oynadı. Torreira, ikili orta alanda da oynayabilir. Oyun kurma ve oyunu rakip yarı alana yıkmak için değerli. Bize büyük katkı yapacaklar. Yeni gelenleri de takıma katacağız. Gelen oyunculara testler yapacağız, maça ne vakit çıkabileceklerini de net biçimde göreceğiz.” dedi.


“Taraftarlarımızın baskısı oldu, transfer yapmamızı istediler”

Galatasaray’ın transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Okan Buruk “Biz bir kadro olacağız ve takımımız geniş olacak. Gomis bize 3 puan kazandırdı. Geniş bir takımımız olmalı. Taraftarlarımızın baskısı oldu, transfer yapmamızı istediler. Tespitler yaptı herkes. Biz de kendi tespitlerimizle bunları birleştirdik ve düzgün bir yolda ilerliyoruz.” açıklamasını yaptı.