Safari cipi kazasında ölenlerin kimlikleri muhakkak oldu

Antalya’nın Oymapınar bölgesine safari düzenleyen bir çeşit firmasına ilişkin M.D. yönetimindeki 07 NZP 12 plakalı cip, saat 12.00 sıralarında şoförünün denetiminden çıkıp uçuruma yuvarlandı. 300 metre yuvarlanan cipin şoförü olay yerinde ömrünü yitirdi, 10 kişi yaralandı. Yaralılar, ihbarla gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Turistlerden biri de hastanede hayatını kaybetti.
Ölen turistin kimliğinin belirlenmeye çalışıldığı belirtildi. 

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Kazada ölen araç şoförü ve turistle birlikte yaralanan turistlerin isimleri belirlendi. Daha evvel 8 olarak açıklanan yaralı sayısının ise 10’a yükseldiği öğrenildi.

Kazada cip sürücüsü Bölükbaş Dinç’in (66) olay yerinde, Alman asıllı Heike Merter’in (60) ise götürüldüğü özel hastanede tabiplerin tüm müdahalesine karşın ömrünü yitirdiği kaydedildi.

Kazadan ağır yaralı olarak kurtulan Alman asıllı Dorte Wengelin (59), Muhammed Zaitoun ve Uğur Başbudak’ın (4) hayati tehlikelerinin devam ettiği belirtildi. Kazada ayrıyeten İsveçli Tasnim Abodaher (20), Pınar Meryem Buldum (37), Bilal Deniz Buldum (11), Mahmut Doğan (30), Ebru Güneş Doğan (32), Mira Başbudak (9) ve Esen Başbudak’ın (38) kaldırıldıkları hastanelerde tedavilerine devam edildiği kaydedildi.