Türkiye Aile Dayanak Programı’na müracaatlar başladı: Bakan Yanık ayrıntıları açıkladı

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Aile Dayanak Programı’nın ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir toplumsal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen toplumsal yardım uygulamamız Türkiye Aile Dayanak Programına çalışanlar ve emekliler de müracaat yapabilecek.

Çalışanlarımız: Genel koşulları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net taban fiyat fiyatının 1/3’ünden az olması şartıyla; özel bölüm çalışanları esnaf, sanatkar ve başka bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

Emeklilerimiz: Genel kaideleri taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net minimum fiyat fiyatının 1/3’ünden az olması şartıyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

Ayrıca Temmuz’da müracaat yapan vatandaşlarımız Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden birinci ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere dayanak ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor.

Haydi e-Devlet’e” sözlerini kullandı.