Xiaomi, 12 Lite hakkındaki o iddiaları doğruladı

Akıllı telefon dünyasının en üretken isimlerinden biri olan Xiaomi, belki de daha önce hiçbir seriye göstermediği özeni Xiaomi 12 serisine gösteriyor. Bugüne kadar birçok modelle desteklenen seriye yeni üyeler katılmaya devam ediyor.

Son zamanlarda paylaşılan sızıntılarla gündemden düşmeyen ve özellikle hem 12 serisinden olsun hem de uygun fiyatla satılsın isteyen kullanıcıların merakla bekledikleri Xiaomi 12 Lite, yakın zamanda resmen satışa sunulmuş olacak. Bununla birlikte telefonu raflarda görene kadar, bu cihaz hakkındaki sızıntılar gelmeye de devam edecek gibi görünüyor.

Son olarak Xiaomi 12 Lite modelinin hangi renk seçenekleriyle satışa sunulacağına dair farklı kaynaklarda farklı iddialar dile getirilmeye başlayınca devreye giren Çinli şirket, resmi bir açıklama yaparak Xiaomi 12 Lite’ın yeşil, mor, pembe ve gümüş renk seçenekleriyle çıkacağını duyurdu.

Xiaomi, 12 Lite hakkındaki o iddiaları doğruladı

Ancak renk konusunda son derece hassas davranan Xiaomi’nin diğer donanımsal özellikler konusunda bugüne kadar çıkan onca iddiaya rağmen herhangi bir açıklama yapmaması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Peki Xiaomi 12 Lite’de bizleri hangi özellikler bekliyor? Sızıntılara göre bu telefon gücünü Snapdragon 778G yonga setinden alacak. 67W hızlı şarj teknolojisine sahip olan telefonda ayrıca 4.500mAh’lık batarya bulunacak.

Xiaomi 12 Lite’ın tam olarak ne zaman tanıtılacağı konusunda şu an için kesin bir tarih verilmiş değil. Ancak sızıntıların artmasından hareketle bu tarihin çok da uzak olmadığı düşünülüyor.