Xiaomi 12 Ultra, birçok açıdan ilklerin telefonu olabilir

Xiaomi 12 Ultra, birçok açıdan ilklerin telefonu olabilir

Şu ana kadar Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro’yu tanıtan Xiaomi 12 Lite’ı tanıtmasına da ramak kalan Çinli teknoloji devinin son kozu ise Xiaomi 12 Ultra olacak.

Serinin en güçlü ve en özel telefonu olması beklenen Xiaomi 12 Ultra’yı en çok öne çıkartacak yönü ise hiç kuşkusuz üstün kamerası olacak. Ancak bugüne kadar bu kameranın tam olarak nasıl bir şey olduğu bilinmiyordu. Neyse ki sızıntılar var da, bu tip durumlarda akıllı telefonların bilgilerini önceden öğrenebiliyoruz.

Twitter’da uzun süredir paylaşım yapan ve bugüne kadar yaptığı tutarlı paylaşımlarla dikkat çeken bir hesap Xiaomi 12 Ultra’da Sony IMX989 kamera sensörünün bulunacağını iddia etti. Eğer Sony IMX989 modelini daha önce hiç duymadığınızı düşünüyorsanız, haklısınız. Çünkü bu model de henüz resmen tanıtılmış ve kullanıma sunulmuş bir ara birim değil.

Bunun anlamı ise, Xiaomi 12 Ultra, Sony’nin en son ve en yeni kamera teknolojisini kullanan ilk model olacak. Öte yandan telefonun gücünü Snapdragon 8 Gen 1 Plus’dan alacağını ve bu yönüyle de yine bu yonga setiyle satışa sunulan ilk akıllı telefon modellerinden biri olacağını hatırlatalım. Son olarak, Xiaomi 12 Ultra modelinin yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacağı iddia ediliyor.