26 yaşındaki bir genç kız çalıştığı şirketten 6 milyon Euroluk vurgun yaparak kayıplara karıştı

Son yaşanan soygunda kullanılan minibüsün, daha önce Yasemin’in kiraladığı şirketle aynı olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgisi olduğu belirlenen bir Türk yakalanırken, polis paraların Türkiye’ye kaçırıldığını düşünüyor.
Türk kızı Yasemin, Almanya Bremen’de çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon Euroluk soygun yapıp, kayıplara karışmıştı.

Yasemin’in Çeşme’de satın aldığı lüks villaları görüntülemiş, Yasemin’e yardım eden kişinin ‘blondy’ lakaplı Yiğit Tufan olduğunu ortaya çıkmıştı.
Sabah’ın haberine göre, dedektifler milyonluk vurgunun şifrelerini araştırırken, Almanya’da benzer bir soygun şoku yaşandı. Son yaşanan soygun, Almanya’da 4 binden fazla çalışanı, 31 şubesi bulunan para ve değerli eşya taşıma şirketi Prosegur’un Potsdam şubesinde meydana geldi.

TIPKI YASEMİN GİBİ…

Tıpkı Yasemin gibi görevi ATM kasetlerini doldurmak ve bankalara aktarılacak para torbalarını paketlemek olan 26 yaşındaki ismi henüz açıklanmayan genç bir kız, transferi gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak yanında getirdiği çöp poşetine para atmaya başladı.

İçerisinde para bulunan 6 çöp poşetini, çöp konteynerine yükleyen genç kız, çöp atma bahanesiyle dışarıya çıktı. Daha sonra plakası tespit edilemeyen bir minibüsle olay yerinden kaçtı.

SOYGUN BİR GÜN SONRA FARK EDİLDİ

Soygun, pazar günü şubenin kapalı olması nedeniyle pazartesi fark edildi. Paranın eksik olduğunu fark eden birçok müşteri şubeyi arayarak eksik ödemeyi bildirdi.

Yapılan incelemede 6 milyon Euro’nun (yaklaşık 175 milyon lira) çalındığı tespit edildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, genç kızın evinde yapılan aramada bir delile ulaşılamadı.

Kamera görüntülerinden yola çıkan polis, genç kıza yardım ettiği belirlenen Volkan Ö.’nün Berlin yakınlarındaki Spandau semtinde bulunan evine baskın düzenledi.

Polis kapıyı kırarak içeriye girdiği sırada Volkan Ö. ikinci kattaki evinin balkonundan atlayarak kaçtı. Yapılan takip sonucu sadece 200 metre kaçabilen Volkan Ö. tren istasyonunda yakalandı.

YASEMİN’İN ARAÇ KİRALADIĞI ŞİRKETLE AYNI

Soygunun birçok yönden 2021 yılında Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro (yaklaşık 230 milyon lira) çalarak kayıplara karışan Yasemin Gündoğan’ın yaptığı soyguna benzediği belirlendi.

Yeni soygunda kullanılan minibüsün de Yasemin Gündoğan’ın kiraladığı minibüsün de yakalanan Volkan Ö.’nün oturduğu Spandau semtinden ve aynı merkezden kiralandığı ortaya çıktı.

Polis, paraların Yasemin Gündoğan’ın kullandığı ticari havayolu taşımacılığı sistemi ile Türkiye’ye gönderildiği üzerinde dururken, olay çok yönlü olarak soruşturuluyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx