Daha güvenli ve doğru bilgilere ulaşacak ChatGPT’nin yeni sürümü tanıtıldı

ChatGPT’nin farklı pek çok alanda kullanılmasıyla yeni sürümleri de ortaya çıkmaya başladı. Geliştirici şirket OpenAI, direkt şirketlere özel bir sürüm tanıttı.

ChatGPT Enterprise olarak adlandırılan bu yeni sürümde duyurulduğu kadarıyla kurumsal düzeyde güvenlik, sınırsız ve yüksek hızda GPT-4 erişimi ve çok daha fazlası sunuluyor.

Bilmeyenler için GPT-4 herkese sunulan sürümden farklı olarak daha fazla soruya cevap verebiliyor. Örneğin GPT-3,5 ya da bizim bildiğimiz ChatGPT’nin eski sürümünde 8 bin kelimelik bir sınır vardı. GPT-4 ile bu sınır 64 bin kelimeye kadar çıktı. Ancak burada GPT-3 ve GPT-4 arasındaki temel farklılıklar arasında yeni sürümün görüntüleri işleyibiliyor olması da var. Daha fazla dili anlayan GPT-4 aynı zamanda daha fazla veriye ulaşabildiği için daha ‘doğru bilgiler’ sunabiliyor.

Yine de önemli bir sorun olarak GPT-4 de eylül 2021’den sonraki verilere ulaşamıyor. 

CHATGPT’NİN YENİ SÜRÜMÜ

ChatGPT’nin farklı pek çok şekilde kullanıldığının farkında olan OpenAI, özellikle şirketlerde verileri güvenli tutma hedefe alınıyor. 

Şirketin konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde oldu:

“Kurumsal düzeyde güvenlik, sınırsız ve yüksek hızlı GPT-4 erişimi, genişletilmiş girdi pencereleri ve çok daha fazlası bir arada. Önümüzdeki birkaç hafta içinde mümkün olduğunca çok sayıda işletmeyi sisteme dahil edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx