iQOO Z9 devasa bir batarya ile gelecek!

iQOO’nun Z9 serisi akıllı telefonları üzerinde çalıştığı ve bu seriyi Çin başta olmak üzere birkaç pazarda piyasaya süreceği konuşuluyor. Cihazın öncelikle Çin pazarında bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Geçen yılki Z serisi, Çin pazarı için iQOO Z8 ve iQOO Z8x modellerini içermişti. Markanın bu yıl Z8x’in halefi olarak iQOO Z9x’i piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Çin’deki beklenen lansmandan önce, sızıntı uzmanı Digital Chat Station, iddia edilen Z9’un ana özelliklerini sızdırdı.

Belirtilen iQOO Z9’un ana özellikleri, telefonun ismini belirtmese de DCS, Z serisine ait bir telefonun 1.5K çözünürlüğe sahip bir OLED panel ile geleceğini iddia etti. Bu, Z8 serisinin 6.64 inç IPS LCD paneline kıyasla büyük bir yükseltme olacak. Ancak, cihazın ekran boyutu ve yenileme hızı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca, yaklaşmakta olan Z serisi telefonun SM7550 Snapdragon yonga setiyle güçlendirileceğini açıkladı. Bu model numarası, cihazın Snapdragon 7 Gen 3 yonga setine sahip olacağını doğruluyor. Aynı yonga seti, Çin pazarında bulunan Honor 100 ve Vivo S18 akıllı telefonlarında kullanılıyor. Aynı yonga setinin, Xiaomi Civi 4, OnePlus Ace 3V (globalde Nord CE 4 olarak bilinir) ve Oppo K12 gibi diğer yaklaşmakta olan telefonları da güçlendirmesi bekleniyor.

iQOO Z9 devasa bir batarya ile gelecek!

Yeni sızıntı, Z9’un Density 8300 yonga setiyle test edildiğini iddia eden önceki bir iddianın aksini söylüyor. Eğer gerçekten D8300 yonga setine sahip bir Z9 modeli varsa, bu cihaz muhtemelen iQOO Z9 Pro olarak markalanabilir. Ancak bu tamamen spekülatif olduğu için, bu bilgiyi biraz şüpheyle karşılamakta fayda var.

DCS tarafından sızdırılan iddia edilen iQOO Z9 bilgileri, cihazın 6,000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağını belirtiyor. Maalesef, hızlı şarj özellikleri hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor.

İlgili haberlere göre, Hindistan ve muhtemelen başka bir pazar için I2309 model numaralı bir iQOO Z9 5G telefonu üzerinde çalışılıyor. Ancak, bu cihazın Çin sürümü ile aynı olup olmayacağı henüz belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx