Karamollaoğlu: Siz Biden’dan hiç İsrail’e destek mitingi duydunuz mu?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamoğlu, iktidara tepki göstererek “Siz Biden’dan hiç İsrail’e destek mitingi talebini duydunuz mu? Böyle bir saçmalık olur mu? Adamlar uçaklarını, gemilerini gönderirken siz sadece selam mı göndereceksiniz? Adamlar ilk günden itibaren seferber olmuşken siz 16 gün sonra miting kararı alıp üç hafta sonra miting mi yapacaksınız?” dedi.

Saadet Partisi- Gelecek Partisi ortak TBMM grup toplantısında konuşan Karamollaoğlu şu mesajları verdi:

BEŞ PARTİ GAZZE’DE OLUP BİTENİ İZLEMEK İÇİN HEYET GÖNDERECEK: Biz Meclis’te İnsan Hakları Komisyonu olarak altı partinin de iştirakiyle Gazze’ye Filistin’e heyet göndermeyi arzu etmiştik maalesef bu talep Meclis’te iktidar partisinin oylarıyla reddedildi. Bunun üzerine arkadaşlarımız iktidar partisi dışındaki beş partinin temsiliyetiyle bu maksatla Gazze’de olup biteni yerinde görmek üzere gönderme kararı almışlar. Dışişleri Bakanlığı’na bunu iletmişler inşallah gerekli formaliteler tamamlandıktan sonra bugün hakikaten eşine az rastlanır bir katliama sahne olan Gazze’yi Filisitin’i ziyaret edecekler, bize ilk elden bilgi getirecekler. Bunu önemsiyorum çünkü her ne hikmetse insan hakları konusunda bile iktidar illa başka bir yol izlemek istiyor. ‘Ben varım size ihtiyaç yok.’ Yahu Meclis’teki tüm görüşmeler bütün siyasi partilerin temsiliyle yapılırken Meclis’in tamamını temsilen bir heyetin gitmesine engel olmak kime bir fayda sağlar.

DAHA NE OLMASI GEREKİYOR: Sadece şu 18 günde on binlerce kardeşimiz şehit düştü. Müslüman ülkelerin liderleri de sadece kınadı. Bir kısmı kınamaya bile tevessül etmedi. Daha ne olması gerekiyor ki birilerinin sesi çıksın. İsrail ve suç ortağı ABD daha ne yapmalı ki İslam alemi uyansın… Önceliği demokrasi olanlara söylüyorum ne oldu sizin demokrasi söylemlerinize önceliği insan hakları olanlara soruyorum demokrasiyi bıraktık ne olacak? Filistinlilerin hakları İsrail katliamlarından vazgeçmedikçe kalıcı bir barış mümkün mü?

GEÇ KALINDI: Biz ABD’yi sadece bugün Müslümanlara karşı tutumundan değil, dünden bugüne gerçekleştirdiği katliamlardan da biliriz. Üzülerek ifade ediyorum ama çok geç kalındı. Bu kadar geç ve pasif davranmamalıydı Türkiye. Hükümet de demiyorum artık, iktidar da demiyorum, Cumhurbaşkanı da demiyorum. Herkes Türkiye’ye Cumhurbaşkanı iktidar diye bakmıyor. Türkiye diye bakıyor çünkü. Maalesef İsrail, ABD desteğinden çok İslam ülkelerinden güç almaktadır. ABD’nin anormal desteğinden ziyade İslam ülkelerin normalleşme çağrılarından memnuniyet duymaktadır. İnanıyorum Netanyahu, Biden ve diğer Avrupa ülkelerin İsrail’e gelmesinden ziyade hala İslam ülkelerinden hiçbir liderin Filistin’e gitmemesinden büyük keyif duymaktadırlar… Bugün Kudüs’e sahip çıkmak demek emin olun Ankara’ya sahip çıkmak demektir. Bunu fark ettiğimizde inşallah geç kalmış olmayız.

İKTİDAR MİTİNG YAPMAZ İCRAAT YAPAR: Bir miting yapma karar almıştı. Bir kez daha söylüyorum iktidar miting yapmaz icraat yapar. Siz Biden’dan hiç İsrail’e destek mitingi talebini duydunuz mu? Böyle bir saçmalık olur mu? Adamlar uçaklarını, gemilerini gönderirken siz sadece selam mı göndereceksiniz? Adamlar ilk günden itibaren seferber olmuşken siz 16 gün sonra miting kararı alıp üç hafta sonra miting mi yapacaksınız? Kaybedilen her bir saniyede daha kaç çocuk katledilecek? Bebekler bombalar altında can verirken bu kararı almak tek kelimeyle acizliktir. Daha da ötesi katliama ortak olmaktır. Bu sadece içeride algı oluşturmaktan başka ne işe yarayacak allah aşkına.

MISIR REFAH SINIR KAPISI’NDA BİR KORİDOR AÇILMALI: İnsani yardımlar içinde acilen Mısır Refah Sınır Kapısı’nda bir koridor açılmalıdır. Aradan bu kadar zaman geçti hala ciddi bir adım yok. Bazı günde 15-20 civarında tır Gazze’ye giriyor ama bunun oradaki ihtiyacı karşılama ihtimali yok. İktidara tekrar sesleniyorum. Miting yapmak yerine sıraladıklarımdan sadece birini veya iki tanesini yapsanız emin olun çok daha iş başarmış olursunuz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx