Nissan, Gran Turismo filmiyle zengin motor sporları mirasını kutluyor

Yarış oyunu tutkunlarının efsane oyunları arasında yer alan Gran Turismo, bu hafta Türkiye’de sinemalarda gösterime girdi. Gran Turismo oyununu gerçek hayata uyarlayan film, bilgisayar oyuncularını profesyonel yarışçılara dönüştüren Nissan programına da bir övgü niteliğinde.

Nissan, zengin yarış mirasından doğan öncü başarılarından biri olan GT Academy programını merkeze alarak, Sony Pictures Entertainment tarafından hayata geçirilen Gran Turismo filmi ile bu yaz seyircilere, otomobil yarışı sevenlere ve oyun tutkunlarına eşsiz bir sinematik gösteri sunuyor.

Türkiye’de 25 Ağustos 2023 tarihinden itibaren sadece sinemalarda yayınlanmaya başlayan Gran Turismo filmi, izleyicileri heyecanlı bir yolculuğa çıkararak Nissan GT Academy’nin tanıttığı sanal ve gerçek dünya yarışlarının heyecan verici karışımını sergiliyor ve yarış dünyasında önemli bir iz bırakıyor.

İşçi sınıfından bir bilgisayar oyuncusu, başarısız bir eski yarış otomobili sürücüsü ile idealist bir motor sporları yöneticisinden oluşan ve dünyanın en elit sporunda yarışabilmek için her şeyi riske atan bir ekibin ilham verici gerçek hikayesine dayanan filmde, David Harbour, Orlando Bloom, Archie Madekwe, Takehiro Hira ve Darren Barnet gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Oyunculardan Yarışçılara: Nissan’ın yarış ruhu 

2008 yılında Nissan, en iyi Gran Turismo oyuncularını profesyonel motor sporları yarış sürücülerine dönüştüren cesur girişimiyle dikkat çekmişti. Gran Turismo ile yapılan bu vizyoner ortaklık, sürücü olmak için gereken özelliklere meydan okudu ve dünya çapında yeteneklere gerçek otomobil yarışlarının kapılarını açtı.

Öncü ve meydan okuyan bir marka olarak, Nissan’ın 2008’de başlattığı GT Academy, motor sporlarını daha önce hiç olmadığı kadar erişilebilir hale getirmesiyle tanınıyor. Nissan, 2008’den 2016’ya kadar süren GT Academy programı aracılığıyla, genç oyuncuların tutku ve azimle sanal becerilerini gerçek motor sporları kariyerlerine dönüştürebileceklerini yarış dünyasına kanıtlama cesaretini gösterdi. Bugüne kadar 22 profesyonel yarışçının ortaya çıkmasına fırsat veren GT Academy, Nissan’ın 85 yılı aşkın motor sporları mirasının önemli bir göstergesi. 

Nissan bugün, Formula-E %100 elektrikli motor sporları ile genç sürücülerin yarış kariyerlerini elektriklendirmeye devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx