Özgür Özel: Belki iki Soma faciasını bir anda yaşayabilirdik

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’nda konuştu.

Özgür Özel, Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağında meydana gelen ve 9 işçinin toprak altında kaldığı heyelanı, Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014’te 301 işçinin hayatını kaybettiği maden kazasıyla kıyasladı.

”Bu sefer belki iki Soma faciasını bir anda yaşayabileceğimiz bir felaketten son anda kurtulduğumuzun hepimizin bilincinde olması lazım.” diyen Özel, hükümeti ve Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştirdi.

Özgür Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

ERZİNCAN’DAKİ MADEN FACİASI

”Erzincan İliç’teki altın madeni yılların çevre mücadelesinin tehlikelere dikkat çektiği bir yerdir. Bu sefer belki iki Soma faciasını bir anda yaşayabileceğimiz bir felaketten son anda belki kurtulduğumuzun da hepimizin bilincinde olması lazım. Cumhurbaşkanı istifa etse ancak yeridir.

BAHÇELİ’YE MURAT KURUM TEPKİSİ

Sayın Bahçeli ‘Murat Kurum’un konuyla alakası yoktur.’ dedi. Oradaki madenin 5 kat büyümesine bugünkü felakete onay veren raporun altında Bakan adına imzayı genel müdür atıyor. Bakan’ın benim adıma yani kalem benim mürekkep benim izin benim, benim yerime imzayı sen at dediği genel müdürün imzasından Kurum’un sorumlu olmadığını söylüyor Bahçeli. Ben bunu sizlerin vicdanınıza havale ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx