Sivilce lekelerini silgi gibi siliyor, 1 damlası bile yeterli! İşte pürüzsüz cildin sırrı

Öncelikle her zaman sıvı tüketmelisiniz; Su, sağlıklı bir vücuda ve cilde sahip olmanın ana anahtarıdır.

Limon suyu ve gliserin

Cildinize asla sert davranmamalısınız, sivilceleri kaşımak ve patlatmak hiçbir işe yaramaz. Cildinizdeki mineralleri ve yağları yok eden ürünler kullanırken daima yağsız bir nemlendirici kullanmalısınız.

Gliserinin yara izlerini tedavi etmek için en iyi ev yapımı tedavilerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Gliserin cildinizde nemlendirici bir madde olarak çalışır.

Limonla karıştırıldığında koyu yara izlerinin açılmasına, çatlak ve yorgun cildin iyileşmesine yardımcı olur. Bu maskeyi günde iki kez uygulayın ve sonuç alabilmek için sabırlı olun.

Sivilce izlerini tedavi etmek için bal

Bal aynı zamanda sivilce izlerini tedavi etmek için en popüler ve sevilen ev yapımı ürünlerden biridir. Bal, yüzünüzdeki kırmızı lekeleri ve kızarıklığı azaltır.

Gül suyu

Gül suyu, sivilcelere karşı doğal ilaçlardan biridir. Yüzünüze her gün bir miktar gül suyu serpmek sivilcelerin ortaya çıkmasını engelleyebilir ve sivilce izlerini azaltabilir.

Diyetinize daha fazla Omega 3 ekleyin

Tükettiğiniz ve vücudunuza aldığınız her şey fiziksel sağlığınızı gösterir. Sivilce izlerini tedavi etmenin bir yolu da Omega 3 içeren yiyecekler yemektir. Omega 3 sağlıklı cilt onarımını destekler ve hatta gelecekteki sivilce izlerinin önlenmesine bile yardımcı olabilir.

Omega 3’ü ceviz, somon balığı, sardalya balığı, deniz tarağı, karides ve ton balığında bulabilirsiniz.

Limon ve su

Birkaç damla suyla karıştırılan limon muhtemelen sivilce izlerini tedavi etmek için en popüler ev ilacıdır. Limon yalnızca sivilcenin neden olduğu koyu renkli yara izlerine yardımcı olmakla kalmaz; aynı zamanda cildinizin sivilcelerden korunmasına da yardımcı olur.

Zeytinyağı

Antioksidan özelliği ile sivilce izlerini tedavi etmenin en iyi yollarından biridir. Zeytinyağı aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir madde olarak da çalışır ve ölçülü kullanıldığında iyileşmeyi fark edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx