Steam’de Haftanın En Çok Satanları: CS2’yi Tahtından Eden Sürpriz Oyun!

Tüm dünyadaki Steam kullanıcıları bu hafta en çok neler oynadı dersiniz? Counter-Strike 2’nin somine etmesine alıştığımız listede bu hafta sürpriz bir oyun birincilik koltuğunda.

1. Listenin ilk sırasında Counter-Strike 2’yi görmeye alışmışken bu hafta kralın yerinde bir başkası var!

PUBG: Battlegorunds tam 12 sıra birden yükseklere bu hafta Steam’in tepesine kuruldu. 2017’de oyuncuların karşısına ilk kez çıkan, daha sonrasında ise oynaması tamamen ücretsiz bir modele geçiş yapan PUBG: Battlegrounds hala güncelliğini koruyor ve oyun farklı etkinlikler ile oyuncuların ilgisini canlı tutmayı başarıyor.

2. Bu oyundan bu kadar nefret ettiysek neden herkes oynuyor?

Elbette Call of Duty: Modern Warfare 3’ten bahsediyoruz. Listenin ikinci sırasında serinin tüm oyunlarını tek bir çatı altında toplayan Call of Duty bulunurken bu oyuncuların çok büyük bir kısmı Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Warzone 2 oynuyorlar. Serinin şimdilik son halkası olan oyunun inceleme puanları ise yerlerde.

3. Daimi lider Counter-Strike 2 ise bu hafta şok bir düşüşte.

Görünüşe göre oyunda ters giden bazı konular oyuncuların canına tak etmiş. Hep ilk sırada görmeye alıştığımız Counter-Strike 2 kendisi için radikal sayılabilecek bir düşüşle haftayı noktalıyor.

4. Steam Deck ise üst sıralara geri dönenlerden.

Neredeyse tüm Steam kütüphanesini oynatabilme iddiası ile hayatlarımıza giren Valve’ın el konsolumsu cihazı oyuncular tarafından hayli olumlu eleştiriler ile karşılanmıştı. Şimdilerde yeni model dedikoduları da yavaş yavaş dillendirilirken ülkemizde hala resmi satışı olmayan Steam Deck beş sıra birden yükselerek kendini dördüncülüğe atmayı başardı.

5. Çiçeği burnunda Risk of Rain Returns ilk haftasından listeye üst sıralardan girmeyi başardı.

Oyuncular tarafından hayli sevilen ve roguelike türünün popüler oyunlarından olan Risk of Rain geri döndü! Orijinal oyunun üstüne serinin ikinci oyunundan da pek çok şey koyarak geri dönen yapım şimdiden çok sevilmiş gibi görünüyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Apex Legends

  • Baldur’s Gate 3

  • Lethal Company

  • EA Sports FC 24

  • War Thunder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx