Xiaomi 13T’nin kamerası rakiplerinin çok gerisinde kaldı

Vivo ve Oppo gibi isimlerle rekabet halinde olan Xiaomi, son üst segment modeli ile beklentilerin gerisinde kaldı. Xiaomi 13T, performans ve fotoğrafçılık konusunda vurgu yapan yüksek kaliteli bir akıllı telefon. En son Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılmış olup piyasadaki en hızlı akıllı telefonlardan biri haline gelmiştir. Ek olarak büyük bir çözünürlüğe sahip AMOLED ekran, dayanıklı bir pil ve hızlı şarj sistemiyle dikkat çeker. Kamera performansı söz konusu olduğunda DxOMark’tan gelen sonuçlar şu şekilde; telefon, toplamda 123 puan alırken, fotoğraflar için 134 ve videolar için 114 puan almıştır.

Akıllı telefon pazarında kamera özellikleri konusunda rekabet giderek artıyor. Peki, Xiaomi 13T bu rekabette nasıl bir yer buluyor? DxOMark tarafından yapılan bir değerlendirmeden sonra bu konuda daha net bir fikrimiz var. Xiaomi 13T, DxOMark tarafından test edildi ve sonuçlar belli oldu. Telefon, fotoğraflar için 134, videolar için 114 olmak üzere toplamda 123 puan aldı. Bu, iyi bir skor olmasına rağmen piyasadaki en yüksek skor değil.

Xiaomi 13T’nin kamerası rakiplerinin çok gerisinde kaldı

DxOMark’ın global olarak tanınan sıralama sisteminde Xiaomi 13T, 60. sırada yer alıyor. Bu ilk başta çok etkileyici gelmeyebilir ancak bu durumu doğru bir perspektifle değerlendirmek gerekiyor. Huawei P60 Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra ve iPhone 15 Pro Max gibi dev markaların ürünleri daha yüksek sıralamalarda yer alsa da, bu cihazlar çok daha yüksek fiyat etiketleriyle geliyor.

Xiaomi 13T’nin kamera performansı, pozlama, kontrast, beyaz dengesi, detay koruma, otomatik odaklama, dinamik aralık ve gürültü azaltma gibi özellikleriyle özellikle dikkat çekiyor. Ancak, karmaşık sahnelerde renkleri doğru yakalama konusunda biraz zorlanıyor ve düşük ışıklı ortamlarda detay kaybı yaşanabiliyor.

Xiaomi 13T, iyi bir kamera performansı için yüksek meblağlar ödemek zorunda olmadığımızın bir kanıtıdır. Hem sıradan fotoğrafçılar hem de bütçe dostu kaliteli bir kamera arayan meraklılar için dengeli bir kamera paketi sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx