Xiaomi Band 8 Active’in görselleri sızdırıldı

Xiaomi, dün Xiaomi 13T serisini duyurdu. Bu serinin yanı sıra, Watch 2 Pro ve Band 8 giyilebilir teknolojik ürünler de tanıtıldı. Fakat şirketin başka bir ürünü daha olabileceği konuşuluyor: Xiaomi Band 8 Active. Bu ürün henüz resmi olarak onaylanmış olmasa da, online platformlarda tasarımı, özellikleri ve fiyatıyla ilgili bilgiler sızdırıldı.

Appauls adlı kaynağa göre, Xiaomi Band 8 Active, standart Xiaomi Band 8’in bir alt modeli olarak konumlandırılacak. Band 8 Active’in Avrupa’da yaklaşık 40€ fiyat etiketiyle satılması bekleniyor. Öte yandan Band 8’in fiyatı ise 50€ civarında olacak.

Özelliklerine gelecek olursak, giyilebilir teknolojik ürün 1.47 inç TFT ekrana sahip olacak. Ekran çözünürlüğü 172 x 320 piksel ve 500 nit parlaklık değeriyle dikkat çekiyor. Piksel yoğunluğu ise 247 PPI. Cihazın içerisinde 192 kB RAM ve 16 MB depolama alanı bulunuyor. 210mAh kapasiteli bataryası normal kullanımda yaklaşık 14 gün süreyle çalışabilecek. Tam şarj olması ise yaklaşık 2 saat sürecek.

Xiaomi Band 8 Active’in görselleri sızdırıldı

Bu teknolojik bileklik sadece 26.4 gram ağırlığında olup, 9.99mm kalınlığında bir yapıya sahip. Aynı zamanda 5 ATM su direnci özelliğiyle, 50 metreye kadar su altında sorunsuz çalışabilecek. Cihazda Bluetooth 5.1 bağlantı özelliği, 3 eksenli ivmeölçer ve PPG kalp atış hızı sensörü mevcut.

Sağlık izleme özellikleri arasında kalp atış hızı izleme, uyku takibi ve oksijen doygunluk ölçümü gibi özellikler yer alıyor. Xiaomi Band 8 Active, gün boyu kalp atış hızı izleme ve gelişmiş uyku izleme özellikleriyle de dikkat çekiyor. 50’den fazla egzersiz modu, bunların içerisinde 10 profesyonel mod ve 100’den fazla farklı kadran seçeneği kullanıcıları bekliyor. Ayrıca, kendi fotoğraflarınızı kadran olarak kullanabilme özelliği de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx